Okul müdürü, müdür yardımcıları, öğretmenler ve diğer hizmetlerde çalışan kişiler tanıtılır.

Ders Planı:

Öğretmen sınıfa girer ve çocuklara “çocuklar sizce benim burada olma sebebim nedir” der. Öğrencilerden gerekli cevapları aldıktan sonra öğrencilere “çocuklar benim görevim burada sizlere bir şeyler öğretmek” der.

Daha sonra öğrencilerle birlikte kendisinin görevleri ile ilgili konuşur. Konuşma bittikten sonra öğrencilerine okulda onlar için çalışan başkaları olup olmadığını sorar. Öğrencilerden cevap aldıktan sonra diğer çalışanları tek tek sayar ve onların görevleri ile ilgili öğrencilerle tartışır.

Tartışma bittikten sonra öğretmen hazırladığı etkinlik kağıdını çıkartır ve tahtaya yapıştırır. Tahtada mesleklerin resimleri vardır. Öğrencilere görevleri okur ve uygun görevi uygun çalışan ile eşleştirmesini ister. Öğrenciler eşleştirmeyi tamamladıktan sonra öğretmen öğrencilere istedikleri bir çalışanın fotoğrafını almalarını ve onun rolünü canlandırmalarını ister.

Daha sonra onlara nasıl davranmaları gerektiğini söyler ve uygun bir video izletir, video üzerinden öğrencilerle tartıştıktan sonra öğrencilere teneffüste diğer çalışanlara nezaket kurallarına uygun konuşmalarını söyleyerek dersi bitirir.

Author

deneme

Write A Comment

Pin It