Blog

Öğretmenlerin İçin Youtube Kanalı Önerileri

Öğretmenler için faydalı olacağını düşündüğüm Youtube kanallarını aşağıda listeledim.

1. Öğretmen Ağı

Öğretmen Ağı; öğretmenlerin, meslektaşları ve farklı disiplinlerden kişi ve kurumlarla bir araya gelerek güçlendiği bir paylaşım ve işbirliği ağıdır. Ağ, “bizden bir şey olmaz”, “icat çıkarma şimdi”, “bu yollardan geçtik”, “zaten bildiğim şeyler” gibi kalıpların kırılabileceğine ve değişimin, öğretmenler adına değil öğretmenlerle birlikte başladığına inanır. Farklı disiplinlerle etkileşimden beslenerek, eğitime dokunan paydaş kişi ve kurumlarla işbirliği geliştirerek ve hayat boyu öğrenme anlayışını benimser.

2. Öğretmen Kulubü

Öğretmen Kulübü; yaşam boyu öğrenme merakı taşıyan eğitimcilerin mesleki ve kişisel deneyimlerini paylaşarak çoğalttıkları, farkındalık yaratan sosyal bir öğrenme ortamı ve organizasyonudur. 2015 yılından bu yana aralıksız olarak çalışmalarına devam etmektedir. www.ogretmenkulubu.org

3. Mektepp

MEKTEPP NEDİR?

Mektepp ezberci çocuklar yetiştirmek istemeyen, öğrencilere faydalı olmak için her türlü yolu deneyen öğretmenlerin oluşturduğu dijital bir paylaşım alanıdır. Öğretmenler, öğrencinin birebir içinde olduğu ders içi etkinlikleri ve içerikleri burada bulurlar. İsterlerse kendi etkinliğini paylaşabilirler.

MEKTEPP NE İÇİN VAR?

Mektepp, dersini daha ilgi çekici hale getirmek isteyen öğretmenlere kaynak sunmak için var. Okula ayakları geri geri giden değil, koşa koşa giden öğrenciler yetiştirmek isteyen öğretmenler için var. Her öğrenci dersle ilgilensin, “of yarın okul var!” demek yerine, “oley yarın okul var” desinler diye var.

4. Öğretmen Akademisi Vakfı

Öğretmen Akademisi Vakfı, öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine destek olmak için eğitim programları tasarlar ve yürütür.

5. Eğitim ve Eğitim

EGTyayın, egitimveegitim.com, YouTube, Twitter ve Linkedin üzerinden her Salı 21:00’de canlı olarak yayınlanır. Eğitim dünyasının önde gelen isimlerini, öğretmen, öğrenci, eğitim yöneticisi, anne, baba kısaca konusu, derdi eğitim olan herkesle buluşturur. Eğitimde ve eğitim bilimlerinde söylenecek çok söz, yapılacak çok şey var diyerek çıktığı bu yolda en çok eğitim dünyasındaki değerli dostlarından güç alır…

6. Eğitim Reformu Girişimi

Eğitim Reformu Girişimi (ERG), çocuğun ve toplumun gelişimi için eğitimde yapısal dönüşüme nitelikli veri, yapıcı diyalog ve farklı görüşlerden ortak akıl oluşturarak katkı yapan bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir girişimdir. Yapısal dönüşümün ana unsurları, eğitimde karar süreçlerinin veriye dayalı olması, paydaşların katılımıyla gerçekleşmesi, her çocuğun kaliteli eğitime erişiminin güvence altına alınmasıdır.

7. Anne Çocuk Eğitim Vakfı (Açev)

Hayalimiz, erken yaştaki her çocuğun güvende, sağlıklı, mutlu ve öğreniyor olması… Biz AÇEV olarak 29 yıldır ihtiyaç sahibi çocukları ve anne babalarını eğitim yoluyla destekliyoruz. Ülkemizde, erken yaşlardan itibaren gelişimleri desteklenen çocukların, onların bakım ve gelişiminde sorumluluk alan babaların, çocuklarını özgüven ve umutla büyüten annelerin sayısının artması için çalışıyoruz.

8. Fark Yaratanlar

Sabancı Vakfı’nın, toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “olağanüstü kişilerin sıra dışı öykülerini” anlattığı Fark Yaratanlar Programı, 2009 yılından bu yana Fark Yaratanlar’ın hikâyelerini Türkiye ile paylaşıyor, farkındalık yaratıyor, izleyenleri teşvik ederek onlara ilham veriyor.

Etkinlikler, materyaller, çalışma kağıtları, ders planları, görüntüler ve videolar üreticisi,

Bir Yorum Yaz

Pin It