Ders Planı:

Öğretmen derse girer. Öğretmen öğrencilerine farklı özellikteki bireylerin fotoğraflarını gösterir ve öğrenciler ile bu fotoğraflar üzerinde konuşur. Öğrenciler fikirlerini söyledikten sonra öğretmen öğrencilere farklı özelliklerde bulunan bireylerin fotoğraflarını dağıtır. Her bir öğrenci fotoğrafı eline alarak tahta üzerinde o birey hakkındaki görüşlerini arkadaşlarına söyler.

Daha sonra öğretmen bireysel farklılıklardan ve saygılı olmaktan bahseder. Öğrencilerinden bu konudaki fikirlerini alır. Öğrenciler fikirlerini söyledikten sonra öğretmen birtakım özel eğitime ihtiyacı olan öğrencileri de gösterir ve onlara nasıl davranılması gerektiğini öğrencilerine anlatır. Daha sonra tahta üzerine ağaç maketini yapıştırır tahtanın diğer tarafında elmalar üzerinde diğer bireylere nasıl davranmamız gerektiğini belirten yazılar vardır.

Öğretmen uygun elmaları uygun bir şekilde ağaca yapıştırmalarını ister. Her bir öğrenci aldığı elmanın üzerinde yazan cümleyi okur ve yorumlar. Daha sonra eğer cümle davranışlara uygunsa ağacın üzerine yapıştırır. Son olarak öğretmen değerlendirme kağıdını dağıtır ve dersini bitirir.

Author

Admin

Bir Yorum Yaz

Pin It