Oyun oynama, ders çalışma, kitap okuma, dinlenme, uyuma, beslenme, ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte nitelikli zaman geçirme ile kitle iletişim araçlarını kullanma gibi işlere ayrılan süre üzerinde durulur.

Ders Planı:

Öğretmen derse girer. Öğrencilerine hafta sonu neler yaptıklarını sorar. Daha sonra kendisinden örnekler verir. Daha sonra öğrencilerine ne kadar oyun oynadıklarını, ne kadar kitap okuduklarını sorar ve bunları planlı şekilde yürütüp yürütmediklerini sorgular. Öğrenciler cevaplarını verdikten sonra öğretmen yapacakları şeyleri belli bir sıraya koymaları gerektiğini bu şekilde zamanlarını verimli kullanacaklarını öğrencilerine anlatır.

Öğrencileri ile beraber tahta üzerinde örnek bir sıralama yapar. Tahta üzerinde oyun oynama, ders çalışma, kitap okuma, uyuma, beslenme gibi etkinlikler için belli zaman aralıkları hazırlar ve bunları yaparken planlı olmanın önemini öğrencilere vurgular. Daha sonra öğrencileri ile telefon, tablet gibi kitle iletişim araçlarıyla ne kadar zaman harcadıklarını ve bunun doğru olup olmadığını tartışır. Tartıştıktan sonra öğrencilerinin eve gittiklerinde bir günlerini nasıl planlı geçireceklerine dair bir plan hazırlamalarını söyler. Son olarak değerlendirme kağıdını dağıtır ve dersini bitirir.

Author

Admin

Bir Yorum Yaz

Pin It