Bilgisayar, televizyon, cep telefonu, tablet, oyun konsolu ve elektrikli ev aletleri gibi elektronik araç ve gereçlerin güvenli kullanımı üzerinde durulur. İnternet ve bilgisayar oyunları gibi teknoloji bağımlılığına neden olabilecek durumlar karşısında dikkatli olunması gerektiği vurgulanır.

Ders Planı:

Öğretmen derse girer ve öğrencilere evde telefon ve tablet oynayıp oynamadıklarını sorar. Oynayanlara ne kadar süreyle oynadıklarını sorar ve çok fazla oynamanın sakıncaları üzerinde durur. Daha sonra teknolojik araç gereçleri tanımlar ve kullanımı konusunda öğrencileri bilgilendirir.

Bilgiler verdikten sonra tahtada hazırladığı sunumu öğrencilerine sunar ve teknolojik araç gereçleri tanıtır. Her bir teknolojik araç gereç tanıtırken kullanılması gereken durumları öğrencileri açıklar ve her bir teknolojik aracı gösterirken öğrencilerden nasıl kullandıklarını ve güvenli kullanıp kullanmadıklarını söylemelerini ister.

Öğrenciler fikirlerini söyledikten sonra öğretmen teknolojik durumları kullanımının doğru olduğu kısımları tahtanın bir köşesine yapıştırır ve öğrencilere genel olarak kuralları bir kez daha açıklar. Son olarak değerlendirmek kağıdını dağıtır ve dersi bitirir.

Author

Admin

Bir Yorum Yaz

Pin It