Blog

Öğrencileriniz İçin Güvenli İnternet Siteleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Çocuklarınız ve öğrencileriniz için güvenli internet siteleri oldukça az. Bu yazımızda güvenli internet sitelerinin hangileri olduğunu ve bunlarla ilgili kısa bilgiler vereceğiz.

TRT Çocuk

Bu sitede videolar, oyunlar ve TRT Çocuk canlı yayını bulunmaktadır. Ayrıca sitede ebeveynlik akademisi adlı sayfa vardır. Bu sayfada ebeveynler olarak çocuklarınıza faydalı olabilirsiniz.

TRT Çocuk

Bilim Çocuk

Tübitak tarafından hazırlanan bilim çocuk dergisi sitesinin içerisinde; bilimsel yazılar, oyunlar, posterler, kitapçıklar, kartlar ve çıkarmalar bulunmaktadır. Posterleri ve kartları indirerek sınıfınızda kullanabilirsiniz.

Bilim Çocuk

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı

Yeşilay tarafından hazırlanan sitenin içerisinde; sağlıklı yaşam, teknoloji bağımlılığı ve tütün bağımlılığı ile ilgili kitap, broşür, afiş, video ve etkinlikler bulunmaktadır.

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele

Güvenli Çocuk

Güvenli çocuk internet sitesinin amacı çocuklara interneti nasıl güvenli bir şekilde kullanacağını öğretiyor. Sitenin içerisinde; oyunlar, e-kitaplar, bilmeceler, genel kültür bilgileri, resimler ve videolar bulunmaktadır.

Güvenli Çocuk

Bonus Siteler

Minika Çocuk

Emniyet Çocuk

Diyenet Çocuk

Etkinlikler, materyaller, çalışma kağıtları, ders planları, görüntüler ve videolar üreticisi,

2 Yorumları

  1. morpakampus.com, okulistik.com, talebetik.com gibi siteleri de ekleyebilirsiniz. Ben doğu bölgesinde çalıştığım için birçok kişi yukarıdaki siteleri bilmiyor.

    • etkinlikhane Reply

      Söylediğiniz siteleri birçok öğretmenimiz biliyor o yüzden bu siteleri öğrenciler için paylaştık.

Bir Yorum Yaz

Pin It